HABER DETAYI

Nisan 20, 2016 8:29 pm

Gazlıgöl Kaplıcaları

Gazlıgöl Kaplıcaları

Gazlıgöl Kaplıcaları,

Her derde deva sözünü tam anlamıyla yerine getiren bir nimetimiz kaplıcalar. Gazlıgöl Termal Kaplıcalarımız Çeşitli hastalıkların tedavisine olumlu yönde etkileyen bilimsel olarak kanıtlanmış olan bu özellikleriyle genç yaşlı demeden hemen hemen her yaştan birey tarafından tercih edilmektedir.  İçerisinde barındırdığı suyun sıcaklığı, kaynak bölgesinde bulunan mineralleri, içerdiği kimyasal maddeler ve daha birçok özellikleri kaplıcaları bir şifa merkezi haline getirmektedir. Bunlardan bazıları vücut direncini arttırma özelliği, bazıları romatizmal hastalıklar, bazıları genel rahatsızlık durumlarını iyileştirme için talep edilmektedirler.

Ülkemizde de yine şifa kaynağı olan birçok kaplıca bulunmaktadır. Bunlardan bir taneside Gazlıgöl Kaplıcaları.  Afyon’nun kuzeyinde İhsaniye’ye bağlı il merkezine 25 Km uzaklıkta bulunan Gazlıgöl Kaplıcaları hem bünyesinden elde edilen mineralli suyu hem de birçok hastalığa verdiği şifa ile birçok ilden ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Gazlıgöl Kaplıcalarının şifa verdiği bazı hastalıklar ise romatizmal rahatsızlıklar ve yumuşak doku romatizmaları, bağırsak bozuklukları ve solunum yolları, çeşitli cilt hastalıkları, böbrek taşı ve safra kesesi rahatsızlıkları, idrar yolları, yumuşak doku romatizmal türevleri, kadın hastalıkları, mide spazmları ve kireçlenme problemleridir. Bir çok kişiye şifa kaynağı olan Gazlıgöl Kaplıcalarında ziyaretçiler hem banyo ve içme tedavisi olarak hem de kaplıcanın bulunduğu ortamda oluşan buharlı ve nemli hava yolunu soluyarak tedavi olmaktadırlar. Gazlıgöl Kaplıcaları özellikle kalp ve damar yolu hastalıklarında hastaların yoğun olarak tercih ettiği yerler arasına girmektedir.Gazlıgöl Kaplıcalarına gelen ziyaretçilerin yorumlarından da yola çıkarak  kaplıcada bulunan şifalı su ile banyo yapılması damar sertliklerinde olumlu etki yarattığı, şifalı suyun içilmesinin de mide, mesane yolları, cilt rahatsızlıkları vb. hastalıklara şifa olduğu söylenebilir.  Gazlıgöl Kaplıcalarına gelen ziyaretçiler burada bulunan suyu gerek içerek gerekse yaparak şifa aramaktadırlar. Tatil yapma amacınız sizin için hem yenilenmek, huzur bulmak hem de şifa bulma amaçları taşıyorsa  Afyon’un incisi Gazlıgöl Kaplıcalarını ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Gazlıgöl Termal Kaplıcalarımız Dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçi kabul eden, en hijyenik koşullarda temizlenen, güler yüzlü hizmet sunmaktadır.

Gazlıgöl Kaplıcaları Derneği Olarak Hepinizi Gazlıgöl Kaplıca Otellerimize Bekliyoruz. Sizleri Kaplıcalarımızda Misafir Etmek Bizim İçin Onurdur.

Şifa Amacıyla gelen hastalarımıza acil şifalar diliyor, gezi amaçlı gelen ziyaretçilerimize iyi eğlenceler diliyoruz…

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.